| zuzanebuna a întrebat:

Am si eu o problema de care sunt foarte speriata...deci. la noi in scoalaa mai multi copii au varicela. Am observat ca mi-au aparut si miee niste bubite (fara coaja) care ma mananca foarte tare. Ma gandeam ca as fi putut lua varicela de la profa de romanaa pentru ca ea are ora cu cei care au varicela in scoala. Din cate am auzit la varicela sunt si niste sintomee pe care eu nu le am. Se poate sa am intoxicatzie la cevaa pentru ca nu am bubite pe fataa. mentionez ca nu am avut niciodata varicela, pojar, rubeola sau varsat de vant. big grin

sunt foarte speriata si din pacate maine e duminica si nu pot sa merg la doctor sa vad ce am sad

va rog spuneti-mi ce am si cce ar trebui sa fac ( dau si fundita) multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| ioana_7606 a răspuns:

Da ai varicela dn pacate, ai grija sa nu le spari sau sa le rupi, iti raman semne.Si eu am avut, trebuie sa nu iesi 2 saptamani dn casa.Pa,pa

| Tiffany89 a răspuns:

Vorbeste cu parintii taitongue

| zuzanebuna explică:

Am bubee doar pe burtaa si pe gat care vad ca au inceput sa ajungaa la urechi big grin (am uitat sa mentzionez)

| eu_8573 a răspuns:

Daca sunt umflate si au un lichid transparent inauntru sa stii ca ai varicela. Sa nu rupi bubitele!