| AuraIoana a întrebat:

Am un caine din rasa Golden Retriver si i-a cazut parul in jurul ochilor, pe urechi si pe unele portiuni ale corpului. Ce credeti ca are si ce imi recomandati sa-i fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Andr3 a răspuns:

Poate ca are o ciuperca sau a fost muscat de capuse sau de purici si i-a picat parul in zona respectiva.Am si eu o catelusa lardaor si am patit la fel, doar ca ei ii pica parul in zona subtioarei.Am fost la farmacia veterinara si mi s-a recomandat o crema, i-am dat, i-a trecut, apoi dupa vreo 4 luni i-a aparut iar in zona cozii si am fost cu ea la medic si i-a facut o injectie si mi-a recomandat aceeasi crema.Du-l la medic, acesta va stii ce sa facawinkingCu cat il tii mai mult, ii va cadea mai rau.

1 răspuns:
| CarmenF a răspuns:

In plus fata de raspunsul lui Andr3, caderea parului mai poate insemna si lipsa de vitamine si minerale. Cel mai sigur ar fi sa il duci la veterinar.