| Biscuite100 a întrebat:

Hey Tpu.....am un tic sau nu stiu cum sa spune in care imi rup pielita buzei, faza e ca fac asta de aproape 3 ani... familia imi spune sa nu mai rup dar eu incerc incerc sa ma abtin dar nu pot am incercat si sa mi pun scoci

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| ovidiu123432 a răspuns:

Trebuie doar sa incerci sa te abtii din facut asta, si eu cand aveam 12-13 ani aveam peste vreo 10 dar cu timpul am reusit sa scap de ele, tot ceea ce trebuie tu sa faci este sa incerci zi de zi sa te abtii cat de mult posibill sau cand iti vine sa faci asta te gandesti la altceva si dupa 1-2 saptamani nu o sa mai ai probleme.