| LittleArmyGirl a întrebat:

azi am alunecat si am dat urat cu tibia de un bolovan... mi s-a umflat destul de tare zona aceea si in loc de vanataie a făcut câteva puncte roșii. Am pus niste gheață momentan, nu vreau sa ma duc la medic pentru atat. Știți vreun unguent sau ceva ce m-ar putea ajuta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Iote a răspuns:

Uf, nu stiu unguent. Dar orice farmacista te pote ajuta. Explica-i ca si noua ce ai.
P.S. Bolovanul, cum se simte?