| anonim_4396 a întrebat:

Hey TPU!
Cand eram mica am avut strabism la ochiul stang.Doctorita de atunci mi-a dat ochelari, pe care era pus ocluzor la ochiul bun(pentru a il forta pe cel stang). Apoi am emrs la alta doctorita, care mi-a spus ca nu este bun.Si nu l-am mai purtat.Acum ochiul meu nu mai fuge, deci nu mai am strabism, dar...am ramas cu ambliopie(ochiul lenes.). Cu ochiul stang, daca il acopar pe cel drept, vad decat jumatate de imagine sa zic.restul apare neagra.
In ultima vreme mi se tot "pun" pete pe ochiul stang.Am citit mult pe internet, am fost si la oftalmolog... Mi-a spus ca sunt slabe sansele sa mai imi revina vederea la ochiul stang.Insa am citit pe internet si parca mai am o speranta...

Este sau a fost cineva in situatia mea? Ce ati facut? Eu am 14 ani si vreau sa stiu daca cineva a putut trata macar putin din chestia asta...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alexiaa a răspuns:

Cu tehnologia de acum trebuie sa gasesti un madic in tara asta care sa stie ce-i de facut! Exista tot felul de operatii, poate exista sperante! Nu dispera, o sa fie binehappy