| LoVeIsLiFe a întrebat:

cate abdomene trebuie sa fac in fiecare seara sa slabesc din burta in 2 luni?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| PinkPanther a răspuns:

Fa cardio, alergat, bicicleta, inot. exercitiile cardio sau aerobice au un efect mai vizibil asupra burtii

| Serafir a răspuns:

Sa stii ca daca faci abdomene nu slabesti poate putin de tot, mai tarziu depui burta din cauza lor. alearga asa dai jos, iar ca sa se vada abdomenu frumos lucrat depinde cat esti de grasut/a depinde si cum le faci

| Ghemotoaca a răspuns:

Abdomenele iti intaresc musculaturabig grin de la abdomene nu slabesti! In schimb daca dai pe la sala de 2 ori pe saptamana si de 2 ori la alergat.(dupa posibilitati) si daca vei incepe sa faci 4 serii a cate 5-10 abdomene pe zi pentru inceput si cu timpul le cresti.cu siguranta vei slabi si vei avea un abdomen de invidiat! Dar incepe cu putin fiindca cu timpul le vei mari la 20, 30, 40,50 pe serie! Tot ce conteaza e doar voita, ambitia si personalitatea ta! Succes :p

| chokotof a răspuns:

Nu trebuie sa faci un nr anume, faci cate poti, dar sigurate ca la cateva zile cresti numarul. Vezi ca sunt abdomene atat pentru abdomenul superior cat si pentru cel inferior. Fa pe serii, altfel o sa obosesti muschiul si nu o sa slabesti deloc. Uita-te pe youtube, pe google, ca ai sa gasesti o groaza din care sa-ti alegi.