| BeBeRHv a întrebat:

Hey TPU
Cum as putea scapa de burta cat mai rapid?
Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Iti cresti sensibilitatea la insulina si ai rabdare! Nu te stresa! Corpul iti raspunde in functie de cum ii comanzi de fel! Daca mananci si stai mult in repaus, tinzi sa te ingrasi, nu sa slabesti.

| venividivici2017 a răspuns:

Cardio,alergat.Consuma fructe cu aciditate ridicata, precum kiwi.Consuma legume, piept de pui, peste si tot felul de produse fara grasimi si carbohidrati!

| Lykan a răspuns:

Nu mai manca cu 3 ore inainte sa te culci, incearca un pic de sport si ai grija ce mananci (nu am refer la mancare sanatoasa, eu de exemplu mananc dimineata fulgi de porumb cu o banana ceva lejer ca gustare pe la 10, si cand veneam acasa pe la 3 mancam tot felul de mancaruri, cum ar fi : spaghete, cartofi prajiti, pizza, etc... si daca mi se mai facea foame mancam pe la 7-8 ceva lejer ) tin sa mentionez ca cu metoda asta am slabit 10 kg in aprox jum de an, dar depinde de fiziologia fiecarei persoane

| TimmyTim a răspuns:

Desigur trebuie sa ții cont de regimul tău alimentar(sa mananci sanatos/sa nu fie în cantități mari/ sa ai mese la ore fixe/etc etc etc... pentru asta găsești idei peste tot)
Dar în același timp și câteva exerciții fizice nu strica. Exerciții ce antrenează mușchii din zona abdomenului pentru a avea rezultate mai rapide și de asemenea și un abdomen plat și bine lucrat.
Sper ca te va ajuta răspunsul meu!

| Lucy105 a răspuns:

Eu am auzit ca, daca mănânci când ti-e foame pana te saturi, dar nu mai mult, nu te ingrasi. O cunostinta de-a mea mănâncă de foarte multe ori pe zi, însă nu foarte mult la fiecare masa. Cred ca daca faci si putin sport vei slabi. Iti recomand sa mănânci sănătos, nu numai pentru. A slabi, ci si in general. Însă mai bine ai face precum spune doctorul, deoarece eu sunt foarte slaba mai mult din cauza stresului si a faptului ca uit cateodata sa mănânc micul dejun sau cina, mese foarte importante.