| missunderstoodx a întrebat:

Hey TPU!
Cum ma ingras sanatos?
Vreau sa ma ingras cam 5 kg. Va rog metode utile si probabil testate de voi!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Frank51 a răspuns:

Trebuie sa mananci mai multe grasimi, la aceeasi cantitate, grasimea are de 2 ori mai multe calorii decat zaharul.

Poti sa mananci alune, seminte, masline, icre, de cate ori ai ocazia unt, adica in sandwish, in prajituri, gogosi, branza grasa/cascaval, samd.

| missunderstoodx explică (pentru Frank51):

Multumesc mult. O sa incep peste cateva saptamani pentru ca aseara mi-a fost rau si trebuie sa stau la regim.

7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Apoi o să dorești să slăbești sănătos și nu o să mai poți.

| RoCkKiD a răspuns:

Nu prea exista ingrasat sanaots daca nu cumva esti anorexica. Daca vrei sa pui greutatea aia in mod sanatos ar trebui sa o pui ca masa musculara deci lucrat la sala.

| missunderstoodx explică (pentru RoCkKiD):

Nu pot. Abia fac luna viitoare 13 ani si sunt speriata de corona virus. Nu pot merge la sala.

| RoCkKiD a răspuns (pentru missunderstoodx):

Ai 13 ani, esti in crestere, corpul tau se va modela singur. Cand ajungi pe al 18 ani te poti gandi la ingrasari/slabiri.

La varsta ta, aventurile de genu te pot lasa cu probleme mai departe asa ca stai cuminte.

| missunderstoodx explică (pentru RoCkKiD):

E greu sa iti bata joc lumea de tine si sa te poti gandii la asta.

| RoCkKiD a răspuns (pentru missunderstoodx):

O sa isi bata joc de tine orice ai face, acum ca esti prea slaba, apoi ca vei fi prea grasa. Din pacate la varsta voastra se intampla asta, dar tot ce poti face este sa ai grija de tine, sa iti selectezi bine pritenii si sa mergi mai departe.

Nu are sens sa pui sa faci treburi de genu pe care o sa le regreti mai tarziu.