| Alinaisv a întrebat:

big grin De cateva zile, imi amorteste piciorul drept, si nu pot alerga bine, iar uneori ma doare burta, in partea stanga.
Prin noiembrie am avut apendicita, si am fost operata... Poate fii ceva legat de asta? Nu mai stiu ce sa fac sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa mergi la medic, la un control. daca nu vrei sau nu se poate, incearca sa faci o pauza de o saptamana-doua de la alergat si orice alt fel de efort fizic. durerea in stanga poate fi de la splina, sa fii obosita sau sa fi facut prea mult efort. daca si dupa pauza persista durerea neaparat mergi la medic. sanatate!

| Alinaisv explică (pentru mixxjim):

Am uitat sa mentionez... durerea din stanga este mai jos, stiu unde e splina, si nu cred ca e de acolo. thinking

| mixxjim a răspuns (pentru Alinaisv):

Cel mai bine e sa mergi la medic, macar la cel de la cabinetul de la scoala, daca ai. trebuie palpat de catre un medic, nu te poate ajuta nimeni asa, prin net, din pacate. nu vreau sa te sperii inutil, dar sa nu fie o hernie daca zici ca ai fost operata si ai si facut efort, asa ca mergi la doctor. ai grija de tine!

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Posibil să fie de intervenția de apendicită, după 1 an de zile se vindecă complet chiar dacă ea pare o banală operație.
Nu uita să te încălzești bine înainte de alergat.
Pa, pa.