| anonim_4396 a întrebat:

De cateva luni am o problema la urechi, imi apar niste cojite albe destul de vizibile in ele (pe partea exterioara ca sa zic asa, nu inauntrul urechiilor) si nu stiu ce sa fac. Am fost si la orl si mi-a dat tratament pentru dopuri de urechi, l-am luat si nimic, am schimbat si samponul si am acordat mai multa atentie igienei urechilor dar degeaba... Ati intampinat o asemenea problema? Si daca da ce ati luat sa va treaca? Dau funda pentru leac =]]

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

''partea exterioara'' se numeste pavilion. Du-te la dermatolog. aici nu e vorba de ureche, ci de piele. Intai, consulta-te cu medicul de familie. cu siguranta se va gasi un tratament intrucat nu e ceva dificil de tratat, ce ai tu.

| Daniel9988 a răspuns:

Am avut dar m-a tinut putin.Probabil ai o micoza.Mergi la dermatolog.Nu e pentru ORL.