| Rebeca_Reby_1998 a întrebat:

Hey TPU.De cateva zile am inceput sa vad neclar cu ochiul drept in departare si am niste mici dureri de cap.Am 12 ani.Acum 2 saptamani vedeam perfect deci aceasta problema a început brusc. Aveti idee ce poate fi?(Nu am fost inca la oftalmolog)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Aveti idee ce poate fi?"

lasă-l pe medic să dea diagnostice

| FreddieM a răspuns:

Vorbeste urgent cu parintii, si mergeti rapid la doctor. Poate fi altceva decat un defect de vedere, miopia nu se manifesta imediat, vederea slabeste treptat.(experienta personala). Nu vreau sa te sperii dar nu as exclude chiar posibilitatea vreunei tumori sau alta afectiune mai ales ca a aparut brusc si cu dureri de cap. Urgent la medic.

| biancaebar a răspuns:

Chiar daca pot parea primele semne ale miopiei, sfatul meu este sa te duci la doctor sau la oftalmolog asa ei iti va da un raspuns complet si detaliat bazat pe simptomele tale.