| GraveDigger91 a întrebat:

De ce ametesc repede (daca ma invart de vreo 20 ori, nu mai pot sa stau in picioare si imi vine sa vomit) Este normal? Cum as putea sa ametesc mai greu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu stiu de ce ai vrea asta dar in fine. Prin exercitiu. Faci odata 15 invartituri, a 2-a zi 17-18, a 3-a zi 20 si tot asa. Trebuie s-o iei treptat sa se obisnuiasca organismul nu 20 deodata.

| anonimg a răspuns:

Nu trebuie sa faci asta; nu supune corpul la ceea ce el iti spune -prin ameteala si stare de rau- ca nu este sanatos pentru el.

| Samariteanul a răspuns:

Pentru ca e normal.Iti trebuie exercitiu daca vrei sa ametesti mai greu.

| Sunflower1503 a răspuns:

Si eu ametesc repede cand ma invart, ametesc daca ma invart si de 5 ori.