| ThePerfictionIsADream a întrebat:

Hey,TPU! De ieri seara am inceput sa sangerez foarte rau. Eram pe stop si am avut probleme cu animalul meu de companie. M-am gandit ca din cauza stresului au inceput sa imi curga cheaguri foarte multe si mult sange. Am schimbat 3 perechi de chiloti si 5 tampoane intr-o noapte. Astazi am plecat de la scoala dupa a 2-a ora pt ca ma patasem si ma simteam rau. Acum nu mai curge asa rau ca ieri,dar inca mai iese cate un cheag si curge sange destul de mult. Mama vrea sa ma duca la ginecolog, dar mie imi e frica si nu o sa merg. Ce ziceti? O sa imi treaca? A fost oare din cauza stresului si pe baza ca sunt racita si ma trage curentul in clasa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Cheagurile sunt normale, volumul mare nu. Mergi la ginecolog, daca esti sanatoasa te vei linisti, iar daca nu, e mai bine sa fie determinata cauza cat mai curand si sa incepi tratamentul. Ar fi bine sa iti faci obiceiul sa mergi la ginecolog ori de cate ori este ceva anomal acolo jos. Ingrijeste-te bine!

| ThePerfictionIsADream explică:

Am fost la medicul de familie, mi-a dat niste tratamente. Cauza ar fi faptul ca ma imbrac subtire si fiind si frig, fiind si pe stop se intampla asta. Ar mai fi cazul sa consult si un ginecolog? Adica mie una imi e frica sa merg la ginecolog

| SkyPilot a răspuns (pentru ThePerfictionIsADream):

Da, mergi. Nu te juca cu problemele de jos, este un loc foarte sensibil si foarte complicat. In functie de felul in care te ingrijesti, vei avea parte de mult mai putine probleme si mult mai multe placeri. Nu are de ce sa iti fie frica de ginecolog. Gaseste-ti o femeie mai in varsta si mai cu experienta la care sa mergi.