| Albu_Georgiana_2000 a întrebat:

Deci acum cateva zile mi-a picat o pusculita( care era plina de monezi si avea aproximativ 2 kg)peste degetul inelar de la mana stanga. M-a durut extrem de rau. S-a umflat pe moment, dar acum este inflamat. Ma doare rau cand apas usor pe unghie si in jurul ei. Degetul nu este umflat (doar inflamat) si nici vanat, nu ma doare cand il misc, doar cand apas usor. Ce credeti ca pot avea? Si ce pot face, in afara de mers la doctor

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Si ce pot face, in afara de mers la doctor"; o rugăciune-două, n-ar strica!

| Albu_Georgiana_2000 explică (pentru sierra1):

Interesant raspuns...te rog sa nu ti mai chinui creierul pentru răspunsuri ca astia. Daca chiar te mananca, scarpina-te!

| sierra1 a răspuns:

"Albu_Georgiana_2000 explicără : spunsuri ca astia" - se zice CA ASTEA!
Înțeleg, ți se trage de la pușculiță

| Albu_Georgiana_2000 explică (pentru sierra1):

In primul rand, tu la varsta mea nu cred ca stiai sa ti scrii nici numele, asa ca nu mai comenta pentru ca nu stii tu cati ani am eu. Si oricum tu acum ce faci? Scrii gresit: "spunsuri" "explicără". Greselile astea ti se par normale?

| 1231242 a răspuns:

MDA

| Alexandrionelu a răspuns:

Concluzia mea este: Oameni buni, nu mai strângeți bani, ca uitați câte nenorociri se întâmplă, mai bine cheltuiți-i!

| Albu_Georgiana_2000 explică (pentru Alexandrionelu):

Interesant raspuns? Multumesc mult pentru ajutor!