| Maria1300 a întrebat:

Este prea tarziu ca la 13 ani sa iti pui aparat dentar? Precizez ca am dintii din fata de sus cam strambi si nu as vrea sa ramana asa. S-ar putea oare si cu aparat dentar mobil?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| TrustMeIKnow a răspuns:

Este inca foarte ok. Aparatele dentare care au aparut pe piata in ultimii ani pot fi folosite si de persoane care au trecut de 20 de ani. Iti spun fiindca cunosc persoane care au 26 de ani si poarta aparat dentar.

| Nelly07 a răspuns:

Nu este prea tarziu. Cunosc o fata de 13 ani cu aparat dentar, fete de 16. Si varul meu de 19 ani poarta aparat dentar. Si da, se poate si cu aparat dentar mobil happy

| MambaLee a răspuns:

Poți să îți pui aparat dentar la orice vârstă, cu cel mobil pentru indreptare nu prea faci treaba, cel mai sigur e cel fix.

| Valtok a răspuns:

Nici prea tarziu, nici prea rapid.

| MuscaluEdy a răspuns:

Cum sa fie prea tarziu, tarziu e abia la 50 de ani laughing, daca ai bani pune-ti cat mai repede posibil, daca vrei sa ai dinti frumosi.