| maria344556 a întrebat:

ieri am venit din excursie de la sibiu, am mers foarte mult acolo, am uircat si muntele la canionul 7 scari, are ceva daca acum 5 saptamani am fost operata de apendicita?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| octav005 a răspuns:

Pai cred ca are. pana nu se vindeca operatia. nu ai voie sa faci efort. se poate desface cusatura

| cevdet a răspuns:

Tu, intrebi dupa ce ai facut efortul? happy
Daca acum nu ai nimic, e bine. Dar daca simti durere sau ceva in neregula in zona operatiei, mergi la medic numaidecit.

| ellen68 a răspuns:

Nu are nimic, daca simti vreun discomfort trebuie sa vizitezi cat de curand un medic, daca totul este bine si nu te doare sau te jeneaza ceva inseamna ca te-ai vindecat. De obicei se recomanda ca in primele zile dupa operatie sa nu faci prea multa miscare, dar dupa 5 saptamani nu se mai pune aceasta problema. big grin