| Roby669 a întrebat:

Ieri mama s-a enervat putin mai mult, a fost si putin stresata, iar seara a baut niste pepsi. La inceput a baut cate o gura, dar dupa a baut jumatate de pahar d-ala mare de coca cola care ti-l dadea la mc. A zis ca dupa aceea a inceput sa se simta ametita. Dupa aceea a mai tot baut pepsi. Pe la 1 noaptea i-a crescut tensiunea, iar cei de la salvare au zis ca era de la pepsi. Acum o doare rau de tot capul. Oare sa fie de la pepsi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SaveTheNature a răspuns:

Cel mai probabil mama ta a suferit si un atac de panica, pe langa efectul cola.
Sunt persoane carora, pepsi, cafeaua sau energizantele nu le face bine (chiar daca sunt sanatosi) Si cunosc multe persoane care tremura, au palpitatii si ametesc de la sucruile excitante (cola, pepsi, energizantele, cafeaua, vinul rosu etc)
Cel mai bine pe viitor este sa evite astfel de bauturi si sa manance cat mai putin sarat. Si in fine sa arunce problemele pe fereastra caci cu stress nu le rezolva. Fii si tu alaturi de ea, incurajeazo, si cu siguranta se va simti mai bine.
O zi buna.

5 răspunsuri:
| ioanaioana a răspuns:

Da e de la pepsi. Ea a baut destul de mult si oarecum organismul ii cere acum din nou pepsi. Nu o mai lasa sa bea, o sa isi revina dar poate si din cauza stresului

| Hellp a răspuns:

Din moment ce doctoru' a zis că de la Pepsi. ar fi bine să bea şi altceva

| SexyGirlSweet1998 a răspuns:

Este posibil da.Dar mai bine mama ta se duce la un doctor din nou si sa ia niste pastile din alea de calmare.

| Ciobotaru_Lucian_1990 a răspuns:

Pepsi contine foarte multa cafeina. Cafeina creste tensiunea iar cand iti creste tensiunea apar starile de rau si durerile de cap. Este bine ca a fost la medic tot ce trebuie sa faca este sa stea intinsa in pat si sa doarma.

| Alex911or112 a răspuns:

Da, e de la Pepsi sau Cola fiindca contin cofeina si ea daca era stresata a baut prea multa si is-a facut rau, mis-a intamplat si mie, nu te speria, sa se culce oleaca si gata.