| Karmesytta a întrebat:

in februarie mi-am facut un pierce in buric.Acum la gaura de jos am o umflatura ca o basicastraight face. Ce este, va trece?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| BGDs a răspuns:

E o infectie. Scoate pierce-ul o perioada si curata locul bine. Daca zici ca e ca o basica inseamna ca trebuie sa o spargi si sa dai cu un unguent cu antibiotic ( Baneocin de ex) cateva zile. Ai grija cum dezinfectezi

| znstr a răspuns:

Ti s-a infectat gaura respectiva, cine stie cu ce ac ti l-a facut, si daca tija si acul erau bine dezinfectate, la fel si locul unde ai pierceul. Si eu am vrut sa-mi fac un pierce la un amic, dar m-am lasat pagubasa, mai bine strang bani si ma duc la un salon unde au tot steril si sunt mai sigura. Da-te cu argila acolo, crema de galbenele si nu-ti mai baga pierceul. lasa-l cateva zile sa :respire:. Bafta!

| Karmesytta explică (pentru znstr):

Tija a fost cumparata de mine de la farmacie si pierceul la fel.

| Innocentgirllove a răspuns (pentru Karmesytta):

Da dar degeaba le-ai cumparat de la farmacie daca te-ai dus sa ti le faca un amic.Iti recomand pe viitor sa te duci la salon sa ti-l puna.Asa i s-a intamplat unei prietene de-a le mele si a stat o luna fara pierce ca sa-i treaca basica.

| Innocentgirllove a răspuns:

Ti-ai schimbat tu singura pierce-ul dupa ce ti l-ai pus? si cine ti la facut? pentru ca nu stiu daca a urmat procedura corecta.

| Karmesytta explică (pentru Innocentgirllove):

Nu l-am schimbat, mii l-a facut un baiat care pune pierceuri.