| anonim_4396 a întrebat:

Hey TPU-istilor :*.Mi-i s-a intamplat sa intru in apa dupa ce am mancat (incostienta-stiam ca nu e bine,dar am mancat clatite iar dupa trebuia sa fac baie) si am stat putin, dupa a inceput sa ma doara usor burta. Dupa ceva timp durerea a inceput sa fie mai intensa.Acum,dupa ce am iesit din apa,nu ma mai doare nimic, insa simt un fel de "apasare" usoara in zona stomacului.E ca si cum as simti un fel de "lichid"...nu stiu cum sa va explic, si imi vine si sa ragai laughingIntrebarea este:ce se poate intampla daca intri in apa dupa ce ai mancat? Dau funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| monikdragutza a răspuns:

Există anumite lucruri pe care nu este bine să le faci imediat după ce ai mâncat, pentru că îngreunează ori împiedică digestia. În timp ce faci baie, fluxul de sânge nu mai este direcţionat spre aparatul digestiv, ci spre alte părţi ale corpului: spre piele (dacă te cufunzi în apă caldă, în cadă) sau spre muşchi (dacă intri în apă rece, în piscină). Primind prea puţin sânge (deci prea puţină energie), digestia se blochează.
Soluţia: dacă vrei să te înviorezi, fă un duş.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu se intampla nimic.

| l?ng?tinemereu a răspuns:

Daca intri dupa ceai macat ai avut CRAMPI ceva de genu nu-i nimic grav laughing nu este chiar deloc