| anonim_4396 a întrebat:

mă puteți ajuta și pe mine, care sunt cele mai puternice somnifere ( pastile) pe care le poți lua de la farmacie fără prescripție medicală?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Morenna10 a răspuns:

Distonocalm

| DrLolo a răspuns (pentru Morenna10):

Ala nu este somnifer

| Morenna10 a răspuns (pentru DrLolo):

Mie din ala mi-a prescris doctorul ca si somnifer

| DrLolo a răspuns (pentru Morenna10):

Este calmant

| Mada606 a răspuns (pentru Morenna10):

Nu vreau calmante dar mersi oricum

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

"Cele mai bune somnifere" sunt cele PRESCRISE de medic rolling on the floor

Mergi la medicul de familie şi, dacă consideră necesar, îţi va prescrie un anumit produs!

NU poţi lua/cumpăra "somnifere" ( medicamente de acest gen ) decât dacă ai Reţetă/prescripţie medicală de la medicul de familie ( ori alt medic/specialist )!

Cel mult, dacă vrei, poţi cumpăra ( FĂRĂ Reţetă ) produse naturiste ( pe bază de plante ) indicate în stări de insomnie.
Poţi să mergi la o farmacie sau chiar la un magazin naturist şi să soliciţi un astfel de produs...

Toate cele bune.

| DrLolo a răspuns:

Nu ti se va elibera somnifere fara prescriptie medicala

| Vali2343242 a răspuns:

Viata e scurta dar merita traita. Nu te mai gandii la prostii.

| Gaspar_Andreea_1990 a răspuns:

Nu se da somnifere fara prescriptie medicala, si nu cred ca e nevoie pentru asta, viata e frumoasa si nu e nevoie sa dormi.