Întrebare recomandată | user1234554321 a întrebat:

ma trezesc in unele dimineti cu intepaturi in sânul drept, nu sunt intepaturi puternice dar sunt destul de incomode. Acestea dispar daca masez usor sânul.Alaptez de aproape 5 luni dar nu am simtit intepaturi pana acum si nici ciclul menstrual nu mi-a venit(spun asta ca sa excludeti variantele astea(am citit si pe net)). Stiti cauza, sau ati avut si voi aceste intepaturi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Elena9328 a răspuns:

Nu suntem medici, draga mea.
Chiar daca ar fi avut o persoană probleme tale. Diferă de la om la om. Cel mai bine pentru liniștea ta, te duci la doctorul cu care ai și născut, sa ti facă o examinare
Și dacă ai peste 25 de ani, faci testul acesta Babeș- Papanicolau, se face odată pe an. La o clinica privată foarte buna, clinicele care ti cer foarte puțin pentru acest test, nu l fac cum trebuie. De exemplu : 50 de lei. Costa mai multicel, interesează te. Discuta cu medicul ginecolog și vezi ce ți spune, mai ales daca ai o imunitate mai scăzută. Multă sănătate!