| xVampirJmkx a întrebat:

Poate pare o intrebare banala, dar va rog luati-o in serios. Stie careva de unde se pot cumpara online masti chirurgicale/medicale? *nu de pe eMAG*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Catrice a răspuns:

Știu că nu e un răspuns la întrebarea ta, dar dacă nu ai virusul asta, că presupun ca de asta te interesează măștile, nu ai de ce sa cumperi.
Măști trebuie să poarte doar cei care au intrat in contact cu acest virus.

| FreddieM a răspuns (pentru Catrice):

Mai sa fie...
Care va sa zica, in Italia spre exemplu, carabinierii, politia sau operatorii aeroportuali sunt toti contaminati...
Ma rog, ai avut si tu dreptul la opinie.

| anonim_4396 a răspuns (pentru FreddieM):

Fac risipă. Mai bine nu le-ar purta. Mai arată si epic cu măștile alea.

17 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Momentant de nicaieri... poate nu ai prins ultimele stiri.

| xVampirJmkx explică (pentru suntserios):

Chiar o sa ma interesez. nu am prea avut timp. si nu prea sunt la zi. de asta am pus si intrebarea

| sierra1 a răspuns:

Intreabă-l pe google (search engine), precis iți zice!

| xVampirJmkx explică (pentru sierra1):

Eu intrebasem serios, nu la misto.

| sierra1 a răspuns (pentru xVampirJmkx):

Uite nenea, ce zice motorul ăla de căutare despre care zici că e "la mișo"

DACĂ scrii acolo :
masti chirurgicale online

vreo două sute de mii de adrese ajung?

| Wr3nch a răspuns:

Mastile alea is degeaba. Nu se folosesc pentru preventie, le poarte cei deja bolnavii ca sa nu imprastie saliva cand vorbesc/tusesclaughing Pe tine nu te ajuta cu nimic daca porti una.

| Catrice a răspuns:

Încearcă pe wish, găsești sigur ieftine ca sa le poți da mai departehee hee

| WhiteLife a răspuns:

Nu se mai găsesc în depozite ca să ajungă în farmacii, slabe șanse să mai găsești undeva. In orice caz, mai mult decât o masca face sa te speli des pa mâini și ia ceva pentru imunitate.

| TheGentleman a răspuns:

Uite, am găsit aici stoc suficient pentru măști. Și arată și binewinking

https://plaguedoctormasks.com/

| xVampirJmkx explică (pentru RaAlexandra):

Thanks. acum trebuie doar sa asteptam sa fie iar in stoc

| RaAlexandra a răspuns (pentru xVampirJmkx):

Erau in stoc atunci când m-am uitat eu, imi pare rau

| xVampirJmkx explică (pentru RaAlexandra):

Multumesc oricum! oricum stau pe faza pentru a le prinde