| Anonim58042 a întrebat:

Hey TPU! Pot folosi pastile cu ghimbir pentru răul de mașină si cand imi e rău din alte motive? De exp:cand mananc prea mult sau etc.
Daca da, macar mă ajută incat sa nu mai vars?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Emetiral era pe vremuri bun pentru raul de masina, cauta la farmacie ca trebuie sa mai existe si acum.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, poti! Ghimbirul este indicat si chiar ajuta impotriva raului de masina si avion.
L-am folosit in trecut in toate calatoriile mele cu avionul (de peste 24 de ore de zbor) si confirm ca ajuta foarte mult.
Isi fac efectul in jumatate de ora din momentul in care le iei.

| BuLaNNNeL a răspuns:

Emetostop, bagi 2 pastilute și te duci pana-n China. La mine, au fost singurele care au funcționat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Antimetil e foarte eficient. E cu ghimbir, te ajută foarte mult.