| MarySille a întrebat:

stiti cumva de la ce mi se face rau in trenuri, masini, autobuze, metrouri? please ajutor,

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| apples a răspuns:

De la jeg, miros de urina, galagie, inghesuiala, caldura?happy
Sunt persoane care au rau de miscare in general, indiferent daca e e de masina, avion, tren etc.
Exista niste pastilute care ajuta in privinta asta, Emetostop. Cu siguranta mai exista si altele, intrebi farmacista. Sau te tratezi cu suc de lamaie.

2 răspunsuri:
| morningstar a răspuns:

Si eu am aceeasi problema, dar ca sa nu imi fie rau am grija sa nu mananc mult sau gras inainte de a pleca de acasa, daca sunt in masina cuiva, ocup locul din fata pentru a privi inainte si nu in dreapta sau in stanga drumului, iau la mine lamai, portocale sau alte fructe acrisoare. Unoeri nu mananc nimic cand plec de acasa si pe drum evit sa mananc dulciuri, chipsuri, sucuri.

| mateia a răspuns:

Se cheama seek motion si nu ai ce face. Nu se trateaza, poti doar sa aplici metode paliative cand te afli in situatiil respective