| Eu93llr a întrebat:

Sunt disperataaaa, deci cine ma poate ajuta, cine a mai trecut prin asa ceva? Aseara am descoperit ca am paduchi. Deci nu pot sa cred ca in 2014 ti-e frica sa mergi pe strada sa nu iei paduchi sau alte cele. Nu am folosit recent pieptene de la nimeni, agrafe sau altceva, nu am dormit la nimeni si nu a dormit nimeni la mine. Nu am fost nici la coafor. Intr-adevar circul mult cu mijloacele de transport in comun, iar in vacanta am stat mai multe zile cu niste verisori mai mici, oare am luat de la ei? Sau din mijloacele de transport in comun? Ma spal pe cap tot la 2 zile. Am fost la farmacie, mi-a dat PARANIX, m-am spalat cu el, m-am pieptanat cu un piaptan din acela des, nu am mai vazut niciun paduche. Mi-e foarte rusine, momentan stau singura, mama mea vine doar in weekend, atunci se va putea uita ea mai cu atentie. Mi-e foarte rusineeeeeecrying(((, am 21 de ani, sunt la facultate, mor de rusine, mi-e frica sa nu observe cineva, nu am mai avut niciodata.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

E destul sa primesti doar 2 tu stii ce rapid se inmultesc nu ai idee le place parul mare si umezeala, pe langa tratament incearca sa ti parul in apa fierbinte si acoperati parul mai dai si la alti

| neutrino a răspuns:

Hai totusi sa nu exageram, intotdeauna incercam sa vina pe altii.

| milkie a răspuns:

Verisoara mea are si ea paduchi.A folosit Paranix si acum are foarte multa matreata.Chiar daca nu ai mai gasit gandaceii,s-ar putea sa mai ai oua(ma refer la cele de paduchi,nu radeti)Daca mama ta gaseste vreun ou, sa-l sparga intre unghii. Daca se aude un pocnet, e viu si s-ar putea sa iasa din el un puiut, daca nu inseamna ca s-ar putea sa scapi in curand happy
Mult noroc! Stiu cum e! Dar nu-ti face griji, paduchii nu se observa decat daca te uiti cu atentie.Incearca sa porti palarii sau bentite, nu-ti lasa parul desprins deoarece s-ar putea sa ii mai ia si altcineva in felul acesta.

| Unstopable a răspuns:

Incearca cu benzina,,, e toxica pentru ei

| AlinaMaricescu a răspuns:

Fratele meu mai mic a luat paduchi de la scoala si ii era tare rusine.
Din cate imi aduc aminte, stiu ca mama a cautat un tratament natural pentru paduchi si ouale lor care sa nu ii afecteze scalpul sau sa ii cada parul dupa ce termina tratamentul.

A gasit la recomandarea unui doctor un Gel natural impotriva paduchilor cu ulei din arbore de ceai (Tea Tree Oil) de la Thursday Plantation.

Gelul acesta nu e ca celalalte produse sa iti curga in ochi(gen sampon) si cel mai placut e ca deja are in pachet un pieptan special pentru paduchi.

Efectele s-au vazut foarte repede, chiar de la prima utilizare. Fratele meu a scapat complet si repede de paduchi si oaule lor.

Imi aduc aminte ca mama era tare multumita de produs, ca a scapat natural de paduchii si chiar ii povestea la o prietena despre cat de eficient e produsul si ce bine miroasa.

Puphappy

| eleenuushcka a răspuns:

Daca stii sigur ca ai, incearca cu otet, dar sa il diluezi cu apa sa nu iti arzi pielea!

| crcrcr a răspuns:

Icearca samponul de urzica
o prietena de a mea a avut si samponul de urzica a ajutat-o foarte mult laughing