| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa îmi păcălesc părinții ca am entorsa chiar daca nu am si daca ma duc la spital medicul o sa isi dea seama dacă am sau nu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Dennis1993 a răspuns:

Nu ai cum sa îl păcălești. Ți se umfla piciorul la entorsa în zona gleznei. +- vanataie

| Nestiiutor a răspuns (pentru Dennis1993):

Fck... Merci oricum

8 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Iti spun din proprie experinta ca NU cum sa ii pacalesti!
La entorsa ti se umfla glezna, mersul este ingreunat.
Si nu are nici un rost sa mergi la doctor, pentru prin simpla pipaire isi da seama daca e vorba de entorsa.

| Donsavas a răspuns:

De ce vrei sa i pacalesti?

| Nestiiutor a răspuns (pentru Donsavas):

Sa nu mai merg la școală 1 săptămână! Va rog rapid ca maine e luni si am 3 teste si nu am învățat

| aimullah123 a răspuns (pentru Nestiiutor):

Si daca nu ai invatat ce?
Nu ai mai luat un 4 pana acum?
Sau ti-e frica ca o sa mananci bataie daca iei 4?
Daca parintii tai te bat pentru ca iei note mici inseamna ca nu ar fi trebuit niciodata sa faca un copil. Cu o gandire ca asta nu poti educa pe cineva.
Nu mai suntem pe vremea comunismului.
Nu ai invatat pentru ca nu te pasioneaza materiile alea care iti sunt bagate pe gat cu forta la scoala. Asa e programa scoalara ca sa nu poata invata nimeni. Pai gandeste-te, pe tine te bat parintii. Bataia e o trauma. Deci parintii tai te traumatizeaza, tu vei incepe sa urasti scoala si nu vei mai invata niciodata. Altii vor avea de profitat de pe urma ta mai tarziu pentru ca vei fi usor de manipulat.

| Nestiiutor a răspuns (pentru aimullah123):

Pe mine nu ma bat sa dar tu nu ai vrea sa stai 1 sapt. acasa mai ales cu 9 teste in aceasta săptămâna?

| aimullah123 a răspuns (pentru Nestiiutor):

Eh, eu si scoala nu am fost cei mai buni prieteni. A mers pentru ca trebuia sa termin acele 12 clase si sa promovez bacul. Nu am putut sa suport mare parte dintre materii. Si chiuleam des dar aveam grija sa nu intrec masura.

| Donsavas a răspuns (pentru Nestiiutor):

Anxietatea este o problemă pentru care poti fi scutit.