| anonim_4396 a întrebat:

Hey! Vi s-a întâmplat vreodată să vi se lovească dinții între ei? Se poate întâmpla ceva rău cu ei?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Depinde in ce pozitie se lovesc. Daca e bruxism in timp ce dormi sau ii freci de la stres in stanga si dreapta se macina. Fiind nevoie de un protector facut la dentist

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu se întâmplă nimic rău.

| FaraNume1245 a răspuns:

Da, când practicam kickboxing. Se poate, dar e puțin probabil, mai ales în condiții de siguranță.

| Raducons a răspuns:

Nu se intampla nimic, doar sa ai grija sa nu ii lovesti cu lingura cand mananci