| Noemy99 a întrebat:

Heyy. straight face am o problemasad..de cateva zile am simtit ca incepe sa ma doara ochiul stang(in jurul lui). si am crezut ca e de la curent.dar azi dimineata am observat ca pleoapa mi s-a umflatstraight face..am mers la scoala si cand am venit acasa am sesizat ca nu mai era chiar asa de umflata... oare ce este? ar putea fi conjunctivita sau mai grav? (P.S.: ma "mananca" foarte rau dar nu imi este rosu ochiul si nici nu lacrimez...)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| LolaLollita a răspuns:

Poate fi o simpla alergie, sau sa speram ca nu e mai grav, ulcior. Mergi la un medic pentru siguranta, e mai usor de tratat la inceput.

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns:

Curent,auzi laughing) Nu exista curent draga.E o aberatie inventata de tarani romani.O romanca a inchis geamurile in Franta unde lucra pentru ca era "curent" desi era vara la 40 grade, colegi le-au deschis din nou si ea la inchis si at a intrebat-o de ce, si ea a spus pentru ca sa nu ia curent laughing) si toti o inceput sa rada.Nu exista asa ceva, chiar un doctor o zis.Frigul poate doar agrava infecti etc,nu poate cauza durere, altfel te-ar durea mainile picioarele si tot ce ti-e expus la frig iarna nu? Iar orice ti se umfla e grav si trebuie sa te duci la medic. TPU e pentru chesti din viata de zi cu zi, pentru chesti de cultura generala, nu suntem medici, nu-ti putem spune nimic.Medicul e cel care poate doar.

Răspuns utilizator avertizat