| MariaSerenaBlumore2 a întrebat:

Heyy! In cat timp pot slabi 15 kg cu dieta dukan? Oricum voi tine aceasta dieta pentru ca m-am ingrasat foarte tare si trebuie sa slabesc repede. Oricum dupa aceasta dieta nu ma ingras daca tin ultima etapa de introducere.va rog.A da si voiam sa va mai intreb : si voua vi se intampla dese ori sa vreti sa mancati intr-una? Eu daa

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Depinde de metabolismul organismului tau, 2 saptamani - o luna. http://www.i-medic.ro/articole/dieta-dukan-solutia-salvatoare

| JohnnyBi a răspuns:

Porcaria aia de dukan e...o porcarie. nu ma crezi, tine minte numele si zi-mi ce mai fac ficatul si pancreasul tau in vreo 15 ani de acum incolo.

| MariaSerenaBlumore2 explică (pentru JohnnyBi):

Heyy dar aceasta dieta o tin sa zic vreo 2 luni maxim happy cum ma poate afecta asta atat de tare?

| JohnnyBi a răspuns (pentru MariaSerenaBlumore2):

Nu ma intreba. am auzit discutia cand asteptam la spital intre un doctor si o pacienta.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Rezultatele DEPIND de modul în care "reacţionează" organismul ( tău ) şi diferă de la persoană la persoană...

Vezi alte detalii la linkul :
http://dietadukan.ro/

Toate cele bune.

| Alexaandreea a răspuns:

Buna! Eu vreau sa te sfatuiesc sa nu tii Dukanul...e cam periculoasa! Si eu am fost in situatia ta, si am tinut DIETA RINA- este foarte permisiva si usor de tinut (imi permit sa ti-o recomand pentru ca am tinut-o si am obtinut rezultate foarte bune cu ea)!

| MariaSerenaBlumore2 explică (pentru Alexaandreea):

Ok,si in cat timp pot slabi 15 kg cu aceasta dieta "Rina?

| Alexaandreea a răspuns (pentru MariaSerenaBlumore2):

Buna! Pai aceste kg se pot da jos cam in 90 de zile.cat prevede dieta, dar daca mai faci si sport pe deasupra le poti da jos intr-o perioada de timp mai scurta!