| blablabla666 a întrebat:

Heyyy! Am o intrebare....De ce mereu cand ma ridic brusc din pat/scaun ametesc si nu mai vad? Mereu se intampla asta. Vad in ceata sau deloc (uneori alb). Mi se mai intampla si cand stau in picioare si nu inteleg sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Si eu la fel si cand fac excertiti fizice,faza e ca tensiunea creste,presiunea sangelui, creierul nu primeste oxigen iar pe moment asta simtim sau varianta a doua vezi daca nu ai astigmatism, nu sta mult cu ochii pe laptop sau telefon ca si eu patesc chesti de genu cand stau mult, nu recomand nici fel fe consult in perioada asta, e o infectie mare la medici

| CodrutElian1990 a răspuns:

Cum stai cu vederea?

| blablabla666 explică (pentru CodrutElian1990):

Pai am miopie.dar nu i grav... -0.85

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru blablabla666):

Cauzele pot fi mai multe. Ar fi bine sa consulti medicul dupa ce se termina toata grozavia asta cu pandemia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Anxietate
Si eu pățesc asa(probabil din cauza lipsei de vitamine in corp ) De cat timp ai ameteli?