| VladuCristianCo a întrebat:

Hidroxizine (cu sau alte nume) se mai fabrica in Romania (comercializează) cu sau fara reteta ca nu conteaza? Vreau doar sa stiu.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In cadrul unei aplicatii cu toate medicamentele din bazele de date ANM si CNAS, nu am gasit vreun medicament care sa contina compusul respectiv. In plus, am citit un comunicat de presa din 2015 de la ANM care spune ca se doreste reducerea riscului aparitiei de tulburari de ritm cardiac asociata consumului de hidroxizina, deci exista posibilitatea sa fi retras medicamentul respectiv de pe piata. Pe siteurile tuturor farmaciilor la care am cautat, n-am gasit