| 192001Madalinada a întrebat:

HIV după 4 ani trebuie sa dea simptome? Acum 4 ani am avut contact sexual cu o femeie de 28 de ani, ea o făcea cu foarte mulți, aveam 15 ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

HIV, SIDA, Sifilis au perioade de latență de mulți ani. Faci analize și vezi cum stai. Și prezervativ.

| johnnny123 a răspuns:

Și dacă te-a preocupat problema asta vreme de 4 ani, de ce nu te-ai dus să-ți faci niște analize?

| 192001Madalinada explică (pentru johnnny123):

Frica

| johnnny123 a răspuns (pentru 192001Madalinada):

Păi și este mai bine să trăiești ani de zile cu frica asta decât să te duci să-ți faci analize și să ai un răspuns clar în câteva ore?

Dacă nu ai nimic, te liniștești. Dacă, doamne-ferește, ai ceva, atunci oricum este mai bine să știi.

Problema este că tu oricum ești cam ipohondru, așa că probabil a doua zi ai inventa un alt motiv de îngrijorare. "Ok, nu am HIV. Dar oare nu am cancer la pancreas?"

| Bizon95 a răspuns:

Da, si te omoara in 10 ani daca nu te duci la doctor
din cate stiu eu 6 luni tine pana iti poti face testul de HIV care sa dea un rezultat SIGUR

| danutzu96 a răspuns:

HIV poate sta in stare latenta ( fara sa produca boala SIDA ) multi ani... Daca vrei sa aflii raspunsul concret, te duci si faci testul.