| Swoleen a întrebat:

Holla TPU, după masa de prânz am simțit un gust de sânge in gura și culoarea sputei este schimbată un roșu deschis, nu foarte intens, poate fi de la vreun dinte? Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Yuoia a răspuns:

Daca nu te-ai ranit mancand ceva, da poate fi de la un dinte. Mergi la un stomatolog pentru control.

| Swoleen explică (pentru Yuoia):

Este posibil sa ma fi rănit pentru ca am mâncat pesmet și era cam dur...

| Yuoia a răspuns (pentru Swoleen):

Daca nu se repeta, asta este cauza. Daca se repeta, mergi la stomatolog.

| dbigiu84 a răspuns:

Nu trebuie sa te ingrijorezi.Nu este nimic grav. Buza poate fi uscata si iritata eliberand putin sange.

Daca nu ti se misca niciun dinte, iti recomand sa-ti dai cu balsam de buze in zona uscata a buzelor.