| anonim_4396 a întrebat:

Iar simt nevoia sa urinez mereu si cred ca stiu de ce.Cand o fac cu partenerul uneori penetrarea este atat de adanca incat simt ca imi atinge o zona care stimulata duce la squirt insa eu nu ma pot finaliza asa.Iar apoi dupa ce zona aceea este atinsa simt nevoia puternica sa urinez, parca ma arde.

Am mai avut probleme cu infectiile urinare in ultimii 2 ani, si le-am tratat dar mai apareau cateodata.
In ultimul timp nu mi-a fost frig, deci nu poate fi de la asta.Insa mereu cand penetrarea atingea zona aceea, dupa 2 zile simteam nevoia sa urinez constant si aparea acel disconfort.Si in final trebuia tratat cu antibiotic, urozenal si nolicin.Acestea m-au tratat mereu.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Pe baza informatiilor prezentate, se poate presupune ca suferi de o infectie uro-genitala cronicizata fiindca niciodata nu a fost tratata in mod corect ci doar superficial. Este indicat ca toate femeile care se confrunta cu astfel de probleme care afecteaza aparatul uro-vaginal sa se prezinte la ginecologie pentru a fi consultate de medicul ginecolog specialist. Sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Nu e de la penetrarea propriu zisă (adică nu pentru că a fost adâncă), ci a fost suficient să te atingă un penis care poartă ceva bacterii.

| sofisis a răspuns:

Nu are nici o legatura cu ce zici tu. Majoritatea persoanelor simt nevoia puternica sa urineze dupa actul sexual...si femeile si barbatii. Nu exista ca te-a atins nu stiu pe unde si d-aia urinezi des la DOUA zile dupa...
Daca in afara acestui moment simti nevoia sa urinezi des, ori ai o infectie, ori ai racit la ovare.

| Bozgi200 a răspuns:

Și întrebarea este?