| anonim_4396 a întrebat:

Iau antipsihotice de 3 ani.

Vreau sa scap de ele pentru ca imi modifica creierul, mi-l micsoreaza si sunt o gramada de efecte neplacute de ex: insomnie, ingrasare, sedare, lipsa de concentrare, memorie si atentie.

Ce se poate face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| BuLaNNNeL a răspuns:

Pai cu ce scop le iei?

| KiszMy a răspuns:

Nu mai lua drăciile alea că vei ajunge imobilizat într-un scaun cu rotile.
Scopul unui astfel de tratament este reducerea forței și inteligenței individului. Acestea nu sunt efecte secundare ci efectele dorite de către medici, alți ierarhi laici și prostime. Lor le convine să ajungi o legumă, decât să fii tu însuți. Există persoane care abia apucă să ia o indemnizație de însoțitor.

| AnonimFaraPereche a răspuns:

Si eu am luat timp de doi ani si am decis sa renunt la ele pe aceleasi motive plus ca aceste medicamente nu ne ajuta, recomand psihoterapia.
Incearca sa mocsorezi treptat doza ajungand la nimic. Poti avea diferite stari de rau fizic sau psihic insa acestea vor trece, e normal sa fie asa la inceput.

| Ilie94 a răspuns:

Parerea mea este sa mergi la un specialist.