| anonim_4396 a întrebat:

Iaurturile de la Activia ajuta tranzitul intestinal? Merita banii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Http://www.ziarulring.ro/......ste-o-inve
Nu tot ce-i reclama este adevarat. Poate nici 30% nu-i adevarat. Adevarul este ca iaurtul este bun pentru organism fiind un produs de fermantatie si pentru ca acele bacterii din el ajuta organismul. Eu fac lapte acru cu laptele de la o femeie care are vaci si este mai bun si mai ieftin. Pentru 2 litri de lapte dau 5 lei si nu dau 2-3 lei pe un paharel de iaurt.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iaruturile din comert sunt facute din lapte praf... sunt niste reclame mincinoase. daca vreti ceva bun, prepara acasa iarut si adauga tarate de grau inainte de mancare

| massary01 a răspuns:

Da, eu mananc pe fiecare zi si deja ma simt fara nicio diferenta, cu placere