| AgnesLaFresque a întrebat:

Ieri dimineata mi-a fost greata. nu aveam chef sa mananc. mi s-a facut greata tocmai dupa ce am mancat un ou. mai spre dupa-amiaza a inceput sa am intepaturi la ficat, sa ma doara mijlocul, si ma simteam ametita. spre seara am avut temperatura. ce boala am? as vrea sa stiu. si daca imi spuneti, cum se poate trata aceasta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| EmaS a răspuns:

Este bine sa mergi la un medic, sa faci un set de analize, ca sa vezi care este starea ta de sanatate.Sau poate ca a fost oul mai vechi si nu ti-a cazut bine la stomac.Mai asteapta sa vezi cum te simti in continuare, incarca sa mananci de regim, si bea mult ceai amar.

3 răspunsuri:
| ICanSeeAll a răspuns:

Nu trebuie sa fie o boala. Ai mancat ceva ce nu i-a placut ficatului tau. Incearca sa mananci mai usor pana iti trece(paine prajita, ceai), dar daca nu iti trece greata mergi la medic.

| Ghost a răspuns:

Esti insarcinata du-te la doctor

| AgnesLaFresque explică:

Draga Ghost... am 13 ani... wtf? este o problema serioasa oameni buni, nu mai dati raspunsuri stupide.