| FaraNumePls a întrebat:

Ieri dupa amiaza am racit, nu stiu cum ????????‍♂️ doar stateam in pat si deodata au inceput sa ma usture ochii, sa tusesc si sa am frisoane. Am baut ceva ceai pentru ca nu aveam medicamente la indemana. Mi a fost ba frig, ba cald toată noaptea si am avut si un vis care tot se repeta laughing chestia e ca aseara m-am trezit pe la ora 3 si m-am dus la baie, m-a luat o ameteala grava si aveam stari de voma. Pe scurt a fost o noapte minunata rolling on the floor daca stau in pat sunt ok, daca ma ridic simt ca mor. Mi am pierdut si simtul aromelor si mirosul.
Ce as putea face? De ieri sunt "imobilizat la pat".

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Semn ca acel virus isi face de cap,nu lua antibiotic, in nici caz, stai in pat si alimentatie bogata in proteine, legume, fructe + zinc + vitamina d

| Andreeush a răspuns:

Bea ceai cu lamaie si miere, coldrex.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat la fel in dimineata asta. Nu lua pastile de capul tau, mergi la medic ca, asa cum au spus si altii, e un virus.

| vladorcolac a răspuns:

1- lasa naibii medicamentele ca iti fac mai rau, pentru cei ce ar urma cu comentarii gen medicamentele sunt bune ii invit sa citeasca prospectele complet.
2- puneti in picioare vreo 3 perechi de sosete imbibate cu otet, bea un ceai bun si fa exercitii de respiratie, incearca metoda de respiratie Wim Hoff, o gasesti pe Youtube.
3- din descriere suna a inceput de sfarsit, dar stai linistit si bunica mea incepuse asa, dar a mai trait o saptamana. Bafta
4- verifica-ti casa sa nu ai vreo scurgere de gaze, ca se cam potrivesc simptomele mai ales cand ai zis de ochi.