| RaduMarsin a întrebat:

Ieri, dupa cateva luni am iesit din casa si am mers intr-un parc timp de 2-3 ore. In rest tot ce am facut pana ieri era sa merg pana la scoala si acasa, si uneori la un magazin.

Totusi, ieri nu aveam nimic schimbat, dar azi dimineata cand m-am trezit am crescut cu 4cm in inaltime. Sunt sigur ca am crescut deoarece ma masor aproape zilnic.
Se poate sa am o problema si sa am prea putina vitamina D in corp, iar ieri am luat de la soare si m-a ajutat sa cresc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca, in ritmul asta, pana la vara mai cresti peste un metru, atunci chiar ai problema.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergi la medic. Si verifica-te mai bine! 4 cm nu poti creste. Cresterea mare poate fi de cel mult 6 cm pe an. Nu stiu cum te masori tu dar masurarea corecta se face cu o rigla, pe tocul usii, de catre o alta persoana. Tu poti gresi.

| Frank51 a răspuns:

La cat ai crescut mai degraba cred ca ai avut un panou fotovoltaic conectat la inima.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Te măsori zilnic? Ai o obsesie legată de înălțime? laughing E imposibil, probabil e doar în capul tău. Nu crești de pe o zi pe alta atât. Poate ai făcut mișcare și ți s-a corectat puțin postura, atât. Stai cocoșat de obicei? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai ieși afară că o să te faci de 10 metri

| Mogiojojo a răspuns:

Sincer si mie mi s-a intamplat sa cred 3 centimetri tot asa in cateva zile si eram foarte surprinsa. Eu am luat mult magneziu in perioada aia. Dupa aceea am revenit la inaltimea mea ceea ce inseamna ca am crescut doar aparent.