| MyNameIsNotImportant a întrebat:

Ieri m-am reapucat de facut niste exercitii pentru abdomeni, solturi, maini etc.nu le-am mai facut de demult si astazi ma doare in zona stomacului ingrozitor.nu am putut face ex si azi.cred ca am facut febra musculara sau mi-am rasucit vreaun muschi. ce pot face ca sa-mi treaca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Maariiaa a răspuns:

Ai făcut un efort mult prea mare și te-ai forțat și mușchii s-au întins,dacă înțelegi. Așteaptă câteva zile și dă cu o cremă,Ketonal,e foarte bună. Dacă în câteva zile nu îți trece poate fi vorba de ceva mia grav,precum hernie sau altceva.

Baftă.
Sper să nu fie nimic grav.
Ai grijă, fă exerciții în mod egal în fiecare zi, nu te forța prea tare.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Când faci duș, alternează jetul de apă fierbinte cu jetul de apă rece. De asemenea, masează-te cu un ulei de corp (recomand Dalin) în zona respectivă, înainte de a te pune să dormi.
Data viitoare, fă exercițiile cu măsură.
Sănătate!

| camryn a răspuns:

Nimic... astepti sa-ti treaca. Probabil te-ai suprasolicitat. In cateva zile (max. o saptamana) ar trebui sa dispara durerea.

| emc2 a răspuns:

Zona stomacului sau a intestinelor? Daca e mai jos de buric si e inflamat poate fii o hernie!

| MyNameIsNotImportant explică (pentru emc2):

Daca am spus ca e in zona stomacului e in zona stomacului...e deasupra buricului. unde e stomaculwinking