| Gabriello02 a întrebat:

Ieri un vecin m-a lovit in cap cu un bulgare de pamant, pentru 3-4 secunde in capul meu rasuna uuuuuuuuuuuuu, am un cucui destul de mare, vreau sa stiu oare lovitura mi-ar putea afecta creierul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Nu, nu cred ca ar afecta cu ceva. Adica totusi la cap ai niste oase care protejeaza, acum depinde cat de mare a fost bulgarele si cat de tare a dat, dar cred ca nu afecteaza cu nimic.

| Gabriello02 explică (pentru KellyGreen):

Bulgarele a fost destul de mare, a dat ff tare, a dat de la o distanta de 15-16 metri, dar cel mai mult m-a speriat acel tiuit de 3-4 secunde ce se auzea in capul meu dupa lovitura.

| Panteryas a răspuns:

In ce parte te-a lovit?
Si in orice caz nu iti va afecta nimic stai linistit ca iti trecewinking

| EdiT a răspuns:

Esti pe moarte!

| Gabriello02 explică (pentru EdiT):

Haha amuzant.

| Gabriello02 explică (pentru EdiT):

Intrebarea a fost pusa de fratele meu, eu impart contul cu fratele si cu sora mea.

| costellodonatz a răspuns (pentru Gabriello02):

Nu e deloc amuzant, tind sa cred ca EdiT vorbeste foarte serios. Cunosc un baiat care a murit la cateva luni dupa ce a fost lovit cu o minge in cap.

| BellaKiოNana a răspuns:

Eu m-am lovit putin mai tare si nu am avut nimic... dar de la un bulgare nu cred sa fie ceva gravhappy

| aDiDaSxD a răspuns:

E bine sa te duci la un doctor sa iti faca o ecografie