| Babushka a întrebat:

Imi cade parul ingrozitor de la un timp ma gandeam sa ma tund poate se mai regenereaza parul dar nu vreau deoarece vreau sa il las lung... mi-am facut programare marti la dermatolog sa vad ce-mi zice...:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Bv asa e cel mai bine caderea parului poate fi si de la alimentatie, stres mai multe du-te la dermatolog

| dynasmile21 a răspuns:

Bunabig grin si eu ma confrunt cu aceeasi problema dar eu am ajuns intr-un punct critic cand imi cadea extraordinar de mult parul...toata casa era plina de parul meu laughing dar am fost si eu la dermatolog si mi-a prescris vitamine dar si un sampon de la vichy 3 in 1 care ma ajutat mult sincer...nu spun sa cumperi un produs scump( eu una nu as fi cumparat un sampon de la ei deoarece cred ca e fffff scump, pentru mine dar chiar m-a ajutat). samponul se numeste vichy dercos daca te intereseaza si se gaseste pentru toate tipurile de par.precizez k peste toate ca imi mai cade parul putin este si gras si trebui sa-l spal foarte des.crying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu m-am tuns cand aveam 14 ani, de fapt mama a fost cu ideea, imi dadea seara cu ulei de ricin si ma infasura intr-un prosop asa chelutza cum eram, o invatase un dermatolog si acum am parul cret si des.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut, foarte buna ideea cu dermatologul, dupa ce vei termina tratamentul pe care ti-l va indica (sau eventual va trebui sa vezi si un alt medic, oricum unul din ei iti va da un tratament) ai putea totusi sa te tunzi si pana iti creste din nou parul poti purta o peruca sau eventual mese, codite, etc. SUCCEEEEEEEES

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Mergi la un medic specialist pentru investigații amănunțite și tratament.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am avut aceasta problema si din pacate m-am tuns!crying dupa cateva luni m-am dus la dermatolog iar dupa cel mult o luna de tratament mai imi cade maxim 3 fire pe zi! du-te la dermartolog! 1nu te tunde!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sh mie imi cade parul.nu mai stiu ce sa fac inainte era des lung acum abia mai am 3 fire...

| ali_8949 a răspuns:

Mai jos, in pagina respectiva, gasesti 3 retete care iti vor regenera parul> http://www.divahair.ro/......ii_parului

Sau, poti aplica numai ulei de ricin, pentru ca retetele cu usturoi miros cam rau.
Mult succes;)

| DeeaLovesRock a răspuns:

Nu iti foloseste nimic daca te tunzi.Si eu m-am tuns si tot imi cade.Ba chiar mai mult.winking.