| Radandam a întrebat:

Îmi este foarte somn de 1 ora și ceva dar încerc sa nu adorm deoarece îmi este sa nu fac un infarct in somn. Poți face infarct in somn? Dacă ai fi pe punctul de a face un infarct ți-ar fi somn sau nu ai putea dormi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Iarta ma ca ti spun esti nebun, cum poti crede ca faci infarct in somn? Nu te mai gîndii la lucruri fatale si culca te.

| Mosotti a răspuns:

Poti sa-l faci sau sa nu-l faci si daca ti-ar fi sau nu ti-ar fi somn, nu are nici o legatura.
Normal ca poti face si in somn si treaz infarct, asta asa medical zic, dar tu nu faci ca nu ai de ce.

Fac aia mai in varsta daca au probleme cu inima mai ales de la colesterol f mare ani de zile.

Tu ai o anxietate de ai frica asta.
Si daca faci, faci, mori si gata, mare chestie, se taie firu si nu mai sti nimic, deci oricum ar fi, nu trebuie sa-ti fie frica, dar asta zic asa mai in gluma insa chiar asa e.
Nimeni nu traieste vesnic, mai devreme sau mai tarziu tot murim.

| Invictusman a răspuns:

Astea sunt semne de anxietate/paranoia.

| Mopmop a răspuns:

Stai calm ca posibil te trezesti daca ai atac de cord. Durerea e prea mare ca sa o poti ignora! Sfatul meu este sa bei doua cani mari de apa si sa te bagi la somn. Maine va fi o alta zi!

| AdiMihai25 a răspuns:

Te ai uitat prea mult la filme gen drama pe bune.
Ai cumva probleme cardiace sau peste 70 ani? covid ceva?

| Radandam explică (pentru AdiMihai25):

Nu știu dacă am covid 19. Ideea este ca eu am făcut mai multe teste acasă săptămânile trecute și au ieșit negative, luni am făcut un rest rapid la o clinica privata tot negativ. Nu cred ca am covid 19, am 20 de ani recent împliniți

| unomdeosebit a răspuns:

Si astia imi zic mie ca sunt nebun