| anonimaalee29 a întrebat:

Imi ies cosuri pe spate si sunt foarte mari. De la ce pot fi? Precizez ca pana acum nu prea am avut, doar 1-2 maxim sau chiar deloc.
Poate fi din cauza ca nu respira pielea? Sau este doar o vorba?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Am iintalnit problema asta la mai multi tineri si nu i-a ajutat nici un medicament de la deramatolog, pentru ca, adevarata cauza consta in imbracamintea sintetica, la care pielea lor reactiona.
Poarta doar tricouri si imbracaminte cu 100% bumbac (coton).
Imbracamintea sintetica produce acele bubite/cosuri!

| relian a răspuns:

Lipsa de sex si satisfacere de una singura, este si asta o posibila cauza.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Varsta este si ea o cauza, multi adolescenti au asa ceva, dar si materialul anumitor haine contribuie la inmultirea cosurilor. Incearca sa porti haine din bumbac sa vezi ce se intampla.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Un dermatolog iti va da cele mai bune sfaturi, in urma unor anaize de specialitate

| georgiana999 a răspuns:

Poate fi de la sampon ( atunci cand ultimul pas este sa-ti clatesti parul si toata spuma se prelinge pe spate ).