| mtw123 a întrebat:

Îmi ies multe coșuri in pe ceafa și mai nou pe lateral la gat. Cum pot scăpa de ele? Arată foarte urat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Apa calda si sapun!
Dusul de dimineata si dusul de seara fac minuni!
Foloseste un burete organic lufa si freaca-te pe gat, ceafa, corp, evident udat si cu sapun pe el si cosurile dispar in 2-3 zile.

https://www.shoporganic.ro/......-exfoliant

| Andreeush a răspuns:

E normal să îți apară coșuri în perioada pubertății.
Dacă consideri că îți apar în exces ai putea consulta un dermatolog.

| gogu220 a răspuns:

O idee ar fi să consulţi un medic dermatolog. Că daca îţi zice cineva pe aici să dai cu spuză din vatra şi urzici de pe buza şanţului e posibil să se infecteze.

| Demidol a răspuns:

Igiena, igiena si iar igiena! Si mai putine grasimi.

| DanyDav a răspuns:

Pubertate ori o infectie!
Ce varsta ai?

| Jeksanovici a răspuns:

Deshidratarea este un mare factor a aparițiilor coșurilor deci, încearcă sa bei mai multă apa in fiecare zi, și ca sa îți dai seama dacă ești deshidratat când mergi la baie sa faci treaba mica uitate la culoarea urinei, dacă e galbena atunci ești deshidratat, bafta