| 19Mary19 a întrebat:

Imi poate da un bilet de trimitere un oarecare medic de familie? Am nevoie urgentă iar medicul meu nu este.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Aube a răspuns:

Meicul tau de familie are inlocuitor. Nimeni nu pleaca in concediu fara inlocuitor. Treci pe la cabinet. Macar asistenta este acolo si te ajuta.

| 19Mary19 explică (pentru Aube):

A plecat deja asistenta de acolo.

| Aube a răspuns (pentru 19Mary19):

E vorba de program? Sau s-a mutat la alt medic?
Poti merge la orice alt medic, primesti trimiterea, dar nefiind pe lista sa va trebui sa o platesti. Nu stiu cat mai costa acum.

| ungandfr a răspuns (pentru Aube):

Poti merge sa te inscrii la orice alt medic oricand! Daca celalalt nu asigura tot ce e necesar!

| Aube a răspuns (pentru ungandfr):

Eu?