| aXy99 a întrebat:

Imi poate descifra cineva scrisul din imaginea din link-ul de mai jos?

https://imgur.com/a/L4hvRTA

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| aXy99 explică:

Primul cuvant e "sanohepatic", dar celelalte?

| BlackLight1987 a răspuns (pentru aXy99):

Sanohepatic 30 de capsule, inca un medicament (Nu reusesc sa il descifrez), 1 pe zi

| aXy99 explică (pentru BlackLight1987):

Nu cred ca mai este unul deoarece am intrebat-o pe farmacista si mi-a zis ceva de genul ca e tot asta luat de 2 ori pe zi.
Chiar m-a bagat in ceata scrisul medicului. Sunt 100% sigur ca nu mai am de luat niciun medicament, deoarece stiu ce mi-a prescris.
Nu stiu daca sa il iau de doua ori pe zi sau odata. Mi-a dat 30 pastile, teoretic 1 pe zi, pana data viitoare cand merg iar la consult, dar parca mi-a zis de 2 ori pe zi farmacistul.

| BlackLight1987 a răspuns (pentru aXy99):

Eu cred ca e vb de 1/zi. Dar cel mai sigur mergi la o farmacie și arata-i rețeta. Ei sunt mai obișnuiți cu scrisul medicilor, sau citește prospectul.