| VisSs a întrebat:

Imi puteti da niste exemple de mancaruri sanatoase si rapide?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Salate de fructe, legume sunt perfecte si sanatoase, oua fierte, cartofi fierte

Răspuns utilizator avertizat
| unvecin a răspuns:

Și destul de asemănător: iei o varză, o tai mărunt, o pui în cratiță în niște apă cu sare să se călească. O ții acolo până miroase frumos și se simte că s-a gătit. Strecori apa.

Fierbi separat niște paste (macaroane sau ce ai pe-acolo) - poți chiar în același timp când se gătește și varza, ca să economisești timp.

La final amesteci pastele fierte cu varza călită și adaugi ceva ulei.

Dacă n-ai varză dar ai brânză... faci macaroane cu brânză. Brânza n-o gătești, evident. happy

| unvecin a răspuns (pentru unvecin):

Mai bine zis, o bucată dintr-o varză. Că presupun că nu faci pentru 10 oameni. laughing