| gabi11000 a întrebat:

Imi puteti da si mie un link care sa confirme ca cele mai multe amputari ale degetelor se fac la degetul aratator si mijlociu sau la care se fac cele mai multe, e pentru un proiect? DAU FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Deci este un fel de temă. Dar tu ii spui proiect.

| gabi11000 explică (pentru darrio2007):

Este un proiect mai amplu, nu este tema, sunt din cadrul unei facultati,

| darrio2007 a răspuns (pentru gabi11000):

Tot tema se numeste.

| WhiteLife a răspuns:

Incearca sa cauti studii pe Google Scholar, dar sa cauti in engleza.

| anonymus123q a răspuns:

Am găsit despre, dar este în engleză https://www.assh.org/......nd-fingers