| anonim_4396 a întrebat:

Imi puteti oferi informatii despre medicamentul MACA?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
mlm
| mlm a răspuns:

Este un produs bun tonic si psihic, actioneaza prin restabilirea echilibrului endocrin reducand simptomele determinate de oboseala cronica.Este indicat in efortul fizic si intelectual, tulburari sexuale, astenie, creste capacitatea de adaptare a organismului la diverse probleme de stresurilor cotidiene(fumatul, alcoolul, medicamentele, poluarea).

3 răspunsuri:
cristian
| cristian a răspuns:

Aici te poti informa:
www.pcfarm.ro/prospect.php?id=1732 - 161k

| larapopa a răspuns:

Maca este un medicament recomandat persoanelor care sufera de oboseala cronica, in disconfortu asociat cu ciclul menstrual si menopauza, pers.cu o dinamica sexuala scazuta, in cazuri de infertilitate, ata la femei cat si la barbati. Sportivi folosesc Maca, ca o alternativa sanatoasa la steroizii anabolozanti.Contine:proteni,aminoacizi,minerale esentiale, vitamine, acizi grasi, steroli, alcaloizi, tanini.Este un tonic fizic si mental, ajuta la depasirea simtomelor de oboseala cronica, este si un afrodisiac natural, imbunatateste dinamica sexuala ata la barbati cat si la femei. Contra indicatii:barbatii cu diagnostic de cancer de prostanta si femeile cu istoric de cancer de san, sau orice forma de cancer, cat si femeile gravide si cele care alapteaza

| Florin_6699 a răspuns:

Efecte benefice si recomandari:

MACA este un adaptogen, un complex de factori care ajuta la refacerea homeostaziei organismului. Tonic fizic si mental, MACA este recomandat persoanelor care sufera de oboseala cronica, persoanelor cu o dinamica sexuala scazuta, in disconfortul asociat cu ciclul menstrual si cu menopauza, in cazuri de usoare dezechilibre hormonale si chiar in cazuri de infertilitate, atat la barbati, cat si la femei. Sportivii de talie mondiala utilizeaza MACA ca o alternativa sigura si sanatoasa la steroizii anabolizanti.
Sursa informatiei: http://www.abc-cosmetics.ro.im/cumpara/bio-maca-339270